På høstens første innemøte møtte 43 medlemmer til filmaften med filmer fra Norgesløpet 2017.

Møtet ble åpnet av Ronald som kunne medmelde at Per Bakke gikk bort 2. oktober. Vi reiste oss og hedret Per med ett minutt stillhet.

Så startet vi filmen som vi fikk laget i.f.m. Norgesløpet 2017. Dette ble langtekkelig og ikke seervennlig, så vi avbrøt denne og satte på en film laget av en av løpsdeltakerene.

Denne var frisk og fin og viste turen fra sørlandet, innom , sputnik i Drangedal, Kongsberg i sin fineste prakt og  hele løpet i korte sekvenser, meget bra filmet og redigert!

Overskuddet fra NL2017 ble kr 70 000.

Erik Ørmen ønsker å late loddgeneralroret til andre, så om noen føler seg kallet, ta kontakt med Ronald.

 

Overgangen fra Wather Cirkel til if ble diskutert, her var det mye usikkert som vi må komme tilbake til.

Neste års sommertur går til  bergstaden Røros 26.juni til 1. juli. Første dag går til Elverum, så opp til Trysil. langs Femund opp til Røros. Her blir vi ett par dager og blir da guidet i Kirka, gruvene og byvandring i bergstaden forøvrig.

Vistiller også ut bilene til glede for de » inføtte»

Hjemturen går over Folldal til Hjerkin, over Dovrefjell og Valdresflya til  Beitstølen hvor vi tar siste overnatting før vi reiser hjem.