Vi dro fra Hokksund i 12 gamle biler mot Hønefoss. En av klubbens fineste A-Forder fikk en punktering underveis og gjorde vendereis.
Vel framme på Norsk Samferdselshistorisk Senter ble vi møtt av Jan Østlund som holdt en orientering om stedet. Deretter fikk vi omvisning i utstillingshallen, fikk startet opp flere diesel-lokomotiver og sist men ikke minst fikk en tur på skinnegangen med inspeksjonsvogna. Siden var det klatring på lokene, store gutter fornekter seg ikke!
Gutta på NSS hadde kaffen klar, og vi hadde med ferske rosinboller fra Lampeland, så det ble riktig hyggelig inne i spisevogna, som var en gave fra NSB, før vi satte snuten hjemover. Totalt var vi 27 medlemmer som tok turen denne kvelden.
Pål Kjeldsberg, sekretær